niedziela, 20 maja 2018

Woda perfumowana Chloé Chloé

Zapach Chloé Chloé z renomowanego paryskiego domu mody miał swoją premierę w 2008 roku, ale wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest chętnie wybierany przez kobiety, których nie interesuje krzykliwa ekstrawagancja i stylistyczne eksperymenty, a od perfum wymagają klasycznego wdzięku w nieszablonowym wydaniu.

Chloé Chloé to współczesna interpretacja kobiecego piękna a zarazem odejście od jednoznacznie kwiatowej kompozycji Chloé Chloé z 1975 roku, czyli pierwszych perfum w portfolio paryskiego domu mody. Zapach ten – który w międzyczasie osiągnął status ikony w świecie perfum – stanowił esencję tradycyjnie postrzeganej kobiecości. Odurzał zmysłowym aromatem białych kwiatów, wzbogaconym przenikliwym akordem piżma i ambry.


Nowa odsłona Chloé Chloé nabrała lekkości oraz nowoczesności. W sercu zapachu wciąż znajdziemy kwiaty (przede wszystkim obecną w wielu perfumach Chloé różę), ale tym razem pozbawione dawnego przepychu na rzecz bardziej zrównoważonej elegancji.

Zapach otwiera się wiosennym i radosnym akcentem frezji, której towarzyszy delikatna słodycz peonii. Kwiatowo-zielonej świeżości pierwszych akordów towarzyszy wyraźnie wyczuwalny orzeźwiający aromat owoców liczi o lekko tropikalnym, cytrusowym charakterze. Serce zapachu rozkwita nutami kwiatów znanych z wielu innych kompozycji Chloé. Klasyczna róża nabiera tutaj zmysłowej głębi. Obok niej znajdziemy również kremową słodycz magnolii oraz dyskretne akcenty konwaliowe. Bazą zapachu jest olejek cedrowy z drewna jałowca wirginijskiego wzbogacony balsamicznym ciepłem złocistych żywic i kroplami miodu.


W finale otrzymujemy harmonijną, a jednocześnie niebanalną propozycję, która idealnie współgra ze stylem i potrzebami nowoczesnej eleganckiej kobiety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz