niedziela, 20 maja 2018

Perfumy marki Chloé

Chloé to paryski dom mody założony w 1952 roku przez projektantkę Gabrielle (Gaby) Aghion. W 1975 roku na rynek trafiły pierwsze perfumy Chloé.

Aghion urodziła się w egipskiej Aleksandrii, gdzie jej ojciec zarządzał fabryką wyrobów tytoniowych. W wieku 19 lat poślubiła swojego przyjaciela ze szkoły, Raymonda i razem z nim wyjechała do Paryża. Raymond otworzył we Francji galerię sztuki współczesnej, a Gabrielle – dom mody. Rok później dołączył do niej Jacques Lenoir.

Od samego początku istnienia marki, Aghion przyświecała idea tworzenia kolekcji prêt-à-porter, czyli wysokich jakościowo ubrań produkowanych seryjnie (w przeciwieństwie do luksusowych, szytych na miarę projektów haute couture). W latach 60. jednym z głównych projektantów Chloé został Karl Lagerfeld, a marka zyskała uznanie sławnych i podziwianych kobiet, jak Jackie Kennedy, Brigitte Bardot czy Maria Callas.

W 1975 roku do kolekcji odzieżowych marki dołączyły perfumy. Klasycznie kobieca kompozycja Chloé Chloé opierała się na zmysłowym bogactwie nut kwiatowych – od lilii i hiacyntów po akcenty jaśminu, róż, narcyzów i tuberozy oraz kwiatów ylang-ylang i pomarańczy, na bazie piżma, ambry i nut drzewnych.

Niezwykle kobiecy i ponadczasowy charakter pierwszych perfum Chloé zdefiniował profil marki – do dziś powstają tu wyłącznie zapachy dla pań. Większość z nich to wariacje na temat kwiatowej klasyki, które idealnie współgrają z całą filozofią prêt-à-porter, uosabiając ponadczasowe piękno i szyk. Perfumy Chloé powstają z myślą o kobietach naturalnie eleganckich, emanujących subtelną zmysłowością i romantyzmem, które szukają na co dzień odrobiny luksusu.


Najnowsza kompozycja w portfolio paryskiej marki to szyprowo-kwiatowy zapach Chloé Nomade wprowadzony w 2018 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz